MilSim 24h Kryptonim „Skrzyp Polny” 22-23 listopada 2014

W dobie elektronicznego wywiadu, satelitów potrafiących sfotografować gazetę tak by jej treść była czytelna tradycyjne działania rozpoznawcze zdają się nieuchronnie przejść do historii… A jednak nie….

Seria fotografii lotniczych i satelitarnych dostarczyła Sztabowi tylko powierzchownych informacji o tajemniczym obiekcie, który kryje się pod kryptonimem „Skrzyp Polny”. Zapada decyzja by w teren wysłać wyspecjalizowane jednostki rozpoznawcze aby zweryfikować i uzupełnić o szczegóły dane o tajemniczym obiekcie. Kłopot w tym, że interesujący teren kryjący tajemnicę znajduje się w głębi terytorium potencjalnego nieprzyjaciela. W sytuacji kruchego rozejmu jaka obecnie panuje to bardzo niekorzystna sytuacja…

MilSim listopad plakat wer 3a -  mały

Czytaj dalej

DWIE TWIERDZE 11/12 październik 2014

Proste zasady, prosta dynamiczna rozgrywka….

Plakat dwie twierdze(1)

Symetryczna sytuacja, dwie strony konfliktu, jak za starych dobrych czasów sytuacja jasna i klarowna: „czerwoni” i „niebiescy”,  nasi i przeciwnicy… a teren jak to teren… sprzyja jednakowo jednym i drugim…  niby z terenem się nie debatuje ale…. może potraficie wykorzystać go lepiej niż przeciwnik?  A może po prostu popełnicie mniej błędów?

Czytaj dalej