O LASERTAG garść informacji

Poprzednikiem sportowego systemu gier terenowych LASERTAG był amerykański wynalazek, który służył celom szkoleniowym USArmy już w końcu lat 70. System ów nazywał się MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System) i był zestawem elementów elektronicznych, mających w sposób możliwie zbliżony do rzeczywistości naśladować broń wojskową i weryfikować tym samym poziom wyszkolenia ćwiczonych żołnierzy.

System mimo nazwy nie bazuje na używaniu laserów. Sercem systemu jest bowiem zestaw podczerwiennych emiterów i odbiorników montowanych na broni (emitery), ludziach obiektach i pojazdach (odbiorniki). Opromieniowanie przez emitery (broń) czujników odbiorczych (żołnierze, pojazdy inne obiekty) rejestrowane jest jako trafienie i ma wywołać określone reakcje u szkolonych (od „ran” po wyłączenie z akcji elementów wyposażenia pojazdów czy budynków, które dalej traktowane  będą jako „zniszczone”)

W połowie lat 80. pojawiły się pierwsze przeznaczone dla rozrywki pola gry oparte na uproszczonym systemie Miles i tak zaczęła się zabawa w LASERTAG. Tę właśnie odmianę gry terenowej, dziś mogę Wam zaproponować w Poznaniu lub jakimkolwiek innym miejscu w Polsce, w którym będziecie mieli ochotę „powalczyć  bezkrwawo” w sposób sportowy lub przeprowadzić bardziej skomplikowaną misję na wzór działań wojskowych.

Alloutdoor.pl - przygotowanie przed działaniami

Alloutdoor.pl – przygotowanie przed działaniami

Wyobrażałeś sobie przeniesienie gry komputerowej do realnego świata? Już nie musisz… przyjedź zobacz, spróbuj….

Chcesz poczuć się, jak bohater ulubionej gry? Dajemy Wam do dyspozycji system, który umożliwi sprawdzenie w rzeczywistości scenariuszy rozgrywek znanych gier komputerowych jak: Call of Duty, Stalker czy Counter Strike. Tylko od Waszej fantazji zależy, jaki scenariusz chcecie rozegrać – my dopasujemy system do Waszych potrzeb i pomożemy przeprowadzić rozgrywkę w rzeczywistości.

Proponujemy prostą grę taktyczną na niewielkim wyznaczonym terenie (czas 1-2h), bądź zmienną nieprzerwaną akcję w formie scenariusza na dowolnie dużym obszarze (do 24h). Możemy „porywać prezydentów”, „tropić dywersantów”, „ścigać snajperów”, walczyć z zalewem „zombie”. Teren – praktycznie dowolny (w granicach dopuszczalności prawnej). Możemy działać pieszo, używać pojazdów (od terenówek, przez transportery, do czołgu włącznie, jeśli potrzebujesz znajdzie się i helikopter). Na wszystkie wymienione dostępne elementy gry, oprócz fantazji, wpływa również budżet przewidziany dla danej imprezy.

Przewaga systemu LASERTAG nad podobnymi w zamyśle grami np. Paintball czy ASG jest gigantyczna, a do najważniejszych czynników przeważających należą:

  • brak możliwości wystąpienia urazów związanych z używaniem fizycznej amunicji – „strzelamy” dawkami światła podczerwonego (IR) niewidocznego nieuzbrojonym okiem dla człowieka, podobnie jak ma to miejsce w pilotach sterujących choćby telewizorami (w Paintballu amunicją jest 16mm kulka żelatyny wypełniona farbą, a w przypadku ASG 6mm kulka z tworzywa bądź aluminium o masie nawet do 0,63 grama); zaleta ta dotyczy zarówno graczy jak i osób postronnych
  • LASERTAG nie pozostawia po sobie zanieczyszczeń w terenie na którym odbywała się gra (żadnych śladów farb, żadnych walających się wszędzie wystrzelonych i już niepotrzebnych kulek czy opakowań od nich )
  • znacznie większy zasięg strzału niż w Paintballu czy ASG (130-300 m)
  • dzięki możliwości programowania możliwości użycia systemu LASERTAG są ograniczone tylko fantazją użytkowników. Praktycznie każdy element można skonfigurować oddzielnie, przypisując mu stosownie do potrzeb rozgrywki określone parametry –  zasięg, moc, ilość amunicji, sposób jej rozdysponowania , reagowanie na pewne czujniki, a na inne nie itp.
  • system LASERTAG ułatwia kontrolę nad grą,  utrudnia znane choćby z ASG bycie „terminatorem”, którego postrzały się nie imają… trafienie jest rejestrowane w pamięci urządzenia, a wyeliminowany przeciwnik może być włączany ponownie do gry zgodnie z harmonogramem scenariusza
  • istnieje możliwość przygotowania statystyk dla poszczególnych zespołów czy pojedynczych graczy

 Zapraszam do udziału w działaniach Alloutdoor.pl LaserTag Outdoor System

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *