O LASERTAG garść informacji

Poprzednikiem sportowego systemu gier terenowych LASERTAG był amerykański wynalazek, który służył celom szkoleniowym USArmy już w końcu lat 70. System ów nazywał się MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System) i był zestawem elementów elektronicznych, mających w sposób możliwie zbliżony do rzeczywistości naśladować broń wojskową i weryfikować tym samym poziom wyszkolenia ćwiczonych żołnierzy.

System mimo nazwy nie bazuje na używaniu laserów. Sercem systemu jest bowiem zestaw podczerwiennych emiterów i odbiorników montowanych na broni (emitery), ludziach obiektach i pojazdach (odbiorniki). Opromieniowanie przez emitery (broń) czujników odbiorczych (żołnierze, pojazdy inne obiekty) rejestrowane jest jako trafienie i ma wywołać określone reakcje u szkolonych (od „ran” po wyłączenie z akcji elementów wyposażenia pojazdów czy budynków, które dalej traktowane  będą jako „zniszczone”)

W połowie lat 80. pojawiły się pierwsze przeznaczone dla rozrywki pola gry oparte na uproszczonym systemie Miles i tak zaczęła się zabawa w LASERTAG. Tę właśnie odmianę gry terenowej, dziś mogę Wam zaproponować w Poznaniu lub jakimkolwiek innym miejscu w Polsce, w którym będziecie mieli ochotę „powalczyć  bezkrwawo” w sposób sportowy lub przeprowadzić bardziej skomplikowaną misję na wzór działań wojskowych.

Alloutdoor.pl - przygotowanie przed działaniami

Alloutdoor.pl – przygotowanie przed działaniami

Wyobrażałeś sobie przeniesienie gry komputerowej do realnego świata?  Z Twoim własnym czynnym udziałem w niej?

Już nie musisz… przyjedź zobacz, spróbuj….

Chcesz poczuć się, jak bohater ulubionej gry? Dajemy Wam do dyspozycji system, który umożliwi sprawdzenie w rzeczywistości scenariuszy rozgrywek znanych gier komputerowych jak: Call of Duty, Stalker czy Counter Strike. Tylko od Waszej fantazji zależy, jaki scenariusz chcecie rozegrać – my dopasujemy system do Waszych potrzeb i pomożemy przeprowadzić rozgrywkę w rzeczywistości.

Proponujemy prostą grę taktyczną na niewielkim wyznaczonym terenie (czas 1-2h), bądź zmienną nieprzerwaną akcję w formie scenariusza na dowolnie dużym obszarze (do 24h). Możemy „porywać prezydentów”, „tropić dywersantów”, „ścigać snajperów”, walczyć z zalewem „zombie”. Teren – praktycznie dowolny (w granicach dopuszczalności prawnej). Możemy działać pieszo, używać pojazdów (od terenówek, przez transportery, do czołgu włącznie, jeśli potrzebujesz znajdzie się i helikopter). Na wszystkie wymienione dostępne elementy gry, oprócz fantazji, wpływa również budżet przewidziany dla danej imprezy.

Przewaga systemu LASERTAG nad podobnymi w zamyśle grami np. Paintball czy ASG jest gigantyczna, a do najważniejszych czynników przeważających należą:

  • brak możliwości wystąpienia urazów związanych z używaniem fizycznej amunicji – „strzelamy” dawkami światła podczerwonego (IR) niewidocznego nieuzbrojonym okiem dla człowieka, podobnie jak ma to miejsce w pilotach sterujących choćby telewizorami (w Paintballu amunicją jest 16mm kulka żelatyny wypełniona farbą, a w przypadku ASG 6mm kulka z tworzywa bądź aluminium o masie nawet do 0,63 grama); zaleta ta dotyczy zarówno graczy jak i osób postronnych
  • LASERTAG nie pozostawia po sobie zanieczyszczeń w terenie na którym odbywała się gra (żadnych śladów farb, żadnych walających się wszędzie wystrzelonych i już niepotrzebnych kulek czy opakowań od nich )
  • znacznie większy zasięg strzału niż w Paintballu czy ASG (130-300 m)
  • dzięki możliwości programowania możliwości użycia systemu LASERTAG są ograniczone tylko fantazją użytkowników. Praktycznie każdy element można skonfigurować oddzielnie, przypisując mu stosownie do potrzeb rozgrywki określone parametry –  zasięg, moc, ilość amunicji, sposób jej rozdysponowania , reagowanie na pewne czujniki, a na inne nie itp.
  • system LASERTAG ułatwia kontrolę nad grą,  utrudnia znane choćby z ASG bycie „terminatorem”, którego postrzały się nie imają… trafienie jest rejestrowane w pamięci urządzenia, a wyeliminowany przeciwnik może być włączany ponownie do gry zgodnie z harmonogramem scenariusza
  • istnieje możliwość przygotowania statystyk dla poszczególnych zespołów czy pojedynczych graczy

 Zapraszam do udziału w działaniach Alloutdoor.pl LaserTag Outdoor System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *